29 kwietnia 2024
Wojewódzki Konkurs Literacko-Historyczny: WANDA BŁEŃSKA - POZNANIANKA STULECIA

Piątkowska Szkoła Społeczna im. Wandy Błeńskiej ogłosiła konkurs literacko-historyczny dotyczący swojej patronki. Z  naszej szkoły uczniowie klas 5a, 6a i 7a napisali prace, w których wykazali się wiedzą o życiorysie i osiągnięciach Dokty. Do ścisłego finału zakwalifikowali się: Ewa Dengusiak z 5a, Zuzanna Kusz z 5a, Matylda Stachowiak z 5a, Maja Kunicka z 6a, Zofia Haufa z 7a oraz Olgierd Dudziak z 7a. Podczas zmagań w piątkowskiej szkole uczniowie musieli rozwiązać test pisemny oraz porozmawiać z komisją konkursową na temat Matki Trędowatych. Ostatecznie wśród laureatów znalazła się Zofia Haufa z 7a, zajmując 3 miejsce. Dzięki konkursowi nie tylko spędziliśmy miłe chwile w Poznaniu, ale przede wszystkim poznaliśmy wspaniałego człowieka – Wandę Błeńską.