26 kwietnia 2024

25 kwietnia 2024 roku na stadionie w Puszczykowie odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczennic z 16, co było ogromnym wyzwaniem. Znaczne osłabienie zespołu wywarło dużą presję na dziewczętach, które bardzo chciały zdobyć medal i kolejne punkty potrzebne w rekrutacji do szkół średnich.

Po zaciętej walce naszym reprezentantkom udało się zdobyć II miejsce (drużynowo) i 6 medali w konkurencjach indywidualnych.

Wyniki i skład zespołu:

Drużynowo:

II miejsce – Marta Piotrowska VIII A, Gabriela Szykulska VIII A, Liliana Dengusiak VIII B, Aleksandra Dunajewska VIII B, Zofia Skrzypek VII A, Zofia Haufa VII A, Weronika Grzegorczyk VII B, Oliwia Płaczek VIII A, Nikola Grzywacz VIII A, Nadia Matecka VIII A, Nel Rosić VIII A, Julia Marcinkowska VIII B.

Indywidualnie:

I miejsce – Marta Piotrowska VIII A (600 m),

II miejsce – Zofia Skrzypek VII A (100 m),

II miejsce – Zofia Haufa VII A (300 m),

III miejsce – Nel Rosić VIII A (pchnięcie kulą),

II miejsce sztafeta 4x100 m (Gabriela Szykulska VIII A, Zofia Haufa VII A, Zofia Skrzypek VII A, Nikola Grzywacz VIII A).

Finał Powiatu w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej