20 września 2021

Klasa 2b w Dniu Sprzątania Świata” wybrała się do Stacji Badawczej Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Czempiniu. Zostaliśmy tam zaproszeni przez tatę jednego z naszych uczniów. Wycieczka ta była nieocenionym źródłem wiedzy o przyrodzie w naszym regionie. Dała nam możliwość lepszego poznania życia dzikich zwierząt. Poprzez obserwację i rozmowę z przewodnikiem dzieci mogły dowiedzieć się wiele o ochronie otaczającego nas świata. Bliższy kontakt z naturą i dobra zabawa sprzyjały również integracji grupy. Zobaczyliśmy orły, sokoły, dziki i wiele innych zwierząt, którym pomogli pracownicy ze stacji badawczej. Były również kiełbaski z ogniska, a na deser pianki oraz jabłka, które sami zrywaliśmy z drzewa. Czas nam minął zbyt szybko i musieliśmy wrócić do szkoły. Oby takich lekcji w terenie było jak najwięcej!

Wycieczka do Stacji Badawczej w Czempiniu